Gmina ┼ü─ůck zobowi─ůzuje si─Ö zapewni─ç dost─Öpno┼Ť─ç swojej strony internetowej gminalack.pl zgodnie z ustaw─ů z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dost─Öpno┼Ťci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. O┼Ťwiadczenie w sprawie dost─Öpno┼Ťci ma zastosowanie do http://www.gminalack.pl/.
Strona internetowa jest cz─Ö┼Ťciowo zgodna z ustaw─ů z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dost─Öpno┼Ťci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych powodu niezgodno┼Ťci lub w┼é─ůcze┼ä wymienionych poni┼╝ej:
Cz─Ö┼Ť─ç filmów nie posiada napisów dla osób g┼éuchych i s┼éabos┼éysz─ůcych – filmy zosta┼éy opublikowane przed wej┼Ťciem w ┼╝ycie ustawy o dost─Öpno┼Ťci cyfrowej.
Cz─Ö┼Ť─ç zamieszczonych na stronie zdj─Ö─ç i grafik nie posiadaj─ů opisów alternatywnych,
Cz─Ö┼Ť─ç zamieszczonych na stronie publikacji w formie plików PDF nie jest dost─Öpna cyfrowo.
Wymienione powy┼╝ej wy┼é─ůczenia b─Öd─ů systematycznie usuwane w ramach mo┼╝liwo┼Ťci zespo┼éu redakcyjnego. Przewidywany termin zako┼äczenia prac nad poprawieniem dost─Öpno┼Ťci strony to 31 grudnia 2022 roku.
Wy┼é─ůczenia:
- mapy s─ů wy┼é─ůczone z obowi─ůzku zapewniania dost─Öpno┼Ťci
- materia┼éy wytworzone przez ┼║ród┼éa zewn─Ötrzne przekazane do publikacji s─ů wy┼é─ůczone z obowi─ůzku zapewniania dost─Öpno┼Ťci.
Deklaracj─Ö sporz─ůdzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej mo┼╝na u┼╝ywa─ç standardowych skrótów klawiaturowych przegl─ůdarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dost─Öpno┼Ťci─ů strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem firma Plocman firma@plocman.pl
T─ů sam─ů drog─ů mo┼╝na sk┼éada─ç wnioski o udost─Öpnienie informacji niedost─Öpnej oraz sk┼éada─ç ┼╝─ůdania zapewnienia dost─Öpno┼Ťci.
Ka┼╝dy ma prawo do wyst─ůpienia z ┼╝─ůdaniem zapewnienia dost─Öpno┼Ťci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiego┼Ť ich elementu. Mo┼╝na tak┼╝e za┼╝─ůda─ç udost─Öpnienia informacji za pomoc─ů alternatywnego sposobu dost─Öpu, na przyk┼éad przez odczytanie niedost─Öpnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawarto┼Ťci filmu bez audiodeskrypcji itp. ┼╗─ůdanie powinno zawiera─ç dane osoby zg┼éaszaj─ůcej ┼╝─ůdanie, wskazanie, o któr─ů stron─Ö internetow─ů lub aplikacj─Ö mobiln─ů chodzi oraz sposób kontaktu. Je┼╝eli osoba ┼╝─ůdaj─ůca zg┼éasza potrzeb─Ö otrzymania informacji za pomoc─ů alternatywnego sposobu dost─Öpu,, powinna tak┼╝e okre┼Ťli─ç dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizowa─ç ┼╝─ůdanie niezw┼éocznie, nie pó┼║niej ni┼╝ w ci─ůgu 7 dni od dnia wyst─ůpienia z ┼╝─ůdaniem. Je┼╝eli dotrzymanie tego terminu nie jest mo┼╝liwe, podmiot publiczny niezw┼éocznie informuje o tym wnosz─ůcego ┼╝─ůdanie, kiedy realizacja ┼╝─ůdania b─Ödzie mo┼╝liwa, przy czym termin ten nie mo┼╝e by─ç d┼éu┼╝szy ni┼╝ 2 miesi─ůce od dnia wyst─ůpienia z ┼╝─ůdaniem. Je┼╝eli zapewnienie dost─Öpno┼Ťci cyfrowej nie jest mo┼╝liwe, podmiot publiczny mo┼╝e zaproponowa─ç alternatywny sposób dost─Öpu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji ┼╝─ůdania zapewnienia dost─Öpno┼Ťci lub alternatywnego sposobu dost─Öpu do informacji, wnosz─ůcy ┼╝─ůdanie mo┼╝ne z┼éo┼╝y─ç skarg─Ö w sprawie zapewniana dost─Öpno┼Ťci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wy┼╝ej procedury mo┼╝na tak┼╝e z┼éo┼╝y─ç wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich – https://rpo.gov.pl/
Dost─Öpno┼Ť─ç architektoniczna
Budynek: Urz─ůd Gminy w ┼ü─ůcku ul. Gostyni┼äska 2 , 09-520 ┼ü─ůck.
Do budynku prowadzi jedno wej┼Ťcie do którego prowadz─ů schody, brak podjazdów dla wózków.
Nad wej┼Ťciem nie ma g┼éo┼Ťników systemu naprowadzaj─ůcego d┼║wi─Ökowo osoby niewidome i s┼éabowidz─ůce. Wej┼Ťcie nie jest zabezpieczone bramkami.
Dla osób na wózkach dost─Öpne s─ů korytarze i pomieszczenia na parterze.
Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepe┼énosprawnych.
Przed budynkiem brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepe┼énosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszcze┼ä mo┼╝na wej┼Ť─ç z psem asystuj─ůcym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma p─Ötli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznacze┼ä w alfabecie Braille’a ani oznacze┼ä kontrastowych lub w druku powi─Ökszonym dla osób niewidomych i s┼éabowidz─ůcych.
Brak t┼éumacza migowego dla osób g┼éuchoniemy