W zwi─ůzku z podpisaniem umowy z Wojewod─ů Mazowieckim, od poniedzia┼éku 1 lutego br. Gmina ┼ü─ůck uruchamia na swoim terenie w┼éasn─ů komunikacj─Ö - publiczny transport zbiorowy.
Organizatorem transportu jest Gmina ┼ü─ůck, a Operatorem (Przewo┼║nikiem) - Przedsi─Öbiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o. o. (PKS Gostynin).
Zadanie to realizowane jest z udzia┼éem ┼Ťrodków pochodz─ůcych z rz─ůdowego programu przeciwdzia┼éania wykluczeniu komunikacyjnemu (Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych).

W zwi─ůzku z powy┼╝szym nast─ůpi zmiana w dowozie dzieci/uczniów do Szko┼éy Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w ┼ü─ůcku oraz do Samorz─ůdowego Przedszkola w ┼ü─ůcku, tj. dowóz b─Ödzie odbywa┼é si─Ö w ramach publicznego transportu zbiorowego. Dla ka┼╝dego dziecka/ucznia, któremu nale┼╝y zapewni─ç zgodnie z ustaw─ů Prawo o┼Ťwiatowego bezp┼éatny transport i opiek─Ö w czasie przewozu, Gmina zakupi imienny bilet miesi─Öczny.

Dost─Öpnych b─Ödzie 6 linii komunikacyjnych:
1. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. Sende┼ä Du┼╝y
2. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. Zdwórz I, Koszelówka
3. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. Grabin─Ö, Wincentów
4. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. Korze┼ä Królewski, W┼éadys┼éawów
5. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. W┼éadys┼éawów
6. ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) - ┼ü─ůck ul. Kolejowa (P─Ötla) p. Ludwików, Wola ┼ü─ůcka

Rozk┼éad jazdy - do pobrania
Schematy linii komunikacyjnych:
Linia 1 mapa

Linia 2 mapa
Linia 3 mapa
Linia 4 mapa
Linia 4 dodatkowa mapa
Linia 5 mapa

Ceny biletów komunikacji gminnej: Bilet jednorazowy normalny – 1,50 z┼é Bilet miesi─Öczny normalny – 42 z┼é

Z komunikacji gminnej na wszystkich liniach skorzystaj─ů BEZP┼üATNIE:
1. Osoby w wieku powy┼╝ej 60 lat.
2. Dzieci/uczniowie szko┼éy i przedszkola w ┼ü─ůcku, dla których Gmina zakupi bilet miesi─Öczny w ramach przewozu do szko┼éy/przedszkola.
3. Posiadacze wa┼╝nych biletów na lini─Ö komunikacyjn─ů na trasie ┼ü─ůck P─Ötla (ul. Kolejowa) - P┼éock - Grzybów.

Dzi─Öki nowoutworzonym liniom komunikacyjnym b─Ödzie mo┼╝na szybko i sprawnie dotrze─ç z ka┼╝dej miejscowo┼Ťci na terenie naszej Gminy do centrum ┼ü─ůcka, gdzie znajduje si─Ö m.in. urz─ůd gminy, szko┼éa, przedszkole, apteka, o┼Ťrodek zdrowia, rehabilitacja, ko┼Ťció┼é, sklepy.
Ponadto z przystanków komunikacyjnych w ┼ü─ůcku mo┼╝na b─Ödzie dojecha─ç do miasta P┼éocka m.in. now─ů lini─ů komunikacyjn─ů na trasie ┼ü─ůck P─Ötla (ul. Kolejowa) - P┼éock - Grzybów.

Rozk┼éad jazdy linii: ┼ü─ůck – P┼éock - Grzybów- do pobrania
Ceny biletów na trasie ┼ü─ůck - P┼éock: Bilet jednorazowy normalny - 3 z┼é Bilet miesi─Öczny normalny - 102 z┼é, szkolny 52,02 z┼é

ZACH─śCAMY WSZYSTKICH MIESZKA┼âCÓW DO KORZYSTANIA Z NOWEGO ROZWI─äZANIA TJ. KOMUNIKACJI PO TERENIE NASZEJ GMINY.