Na podstawie ustawy z dnia 13 pa┼║dziernika 1995r. Prawo ┼éowieckie (T.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2033), zgodnie z art. 42ab. Obowi─ůzki informacyjne w zakresie polowa┼ä zbiorczych:

1. Dzier┼╝awca albo zarz─ůdca obwodu ┼éowieckiego przekazuje - co najmniej na 14 dni przed planowanym terminem rozpocz─Öcia polowania zbiorowego - wójtom (burmistrzom, prezydentom miast) oraz nadle┼Ťniczym Pa┼ästwowego Gospodarstwa Le┼Ťnego Lasy Pa┼ästwowe, w┼éa┼Ťciwym ze wzgl─Ödu na miejsce wykonywania polowania, informacj─Ö w postaci papierowej lub elektronicznej o planowanym terminie, w tym godzinie rozpocz─Öcia i zako┼äczenia, oraz miejscu tego polowania.

2. Termin rozpocz─Öcia i zako┼äczenia oraz miejsce polowania zbiorowego s─ů podawane do publicznej wiadomo┼Ťci przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), nie pó┼║niej ni┼╝ w terminie 5 dni od dnia otrzymania informacji, o której mowa w ust. 1, w sposób zwyczajowo przyj─Öty w danej gminie oraz przez obwieszczenie i na stronie internetowej urz─Ödu gminy.

3. W┼éa┼Ťciciel, posiadacz lub zarz─ůdca gruntu, w terminie nie krótszym ni┼╝ 3 dni przed planowanym terminem rozpocz─Öcia polowania zbiorowego, mo┼╝e zg┼éosi─ç sprzeciw wraz z uzasadnieniem do w┼éa┼Ťciwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Sprzeciw mo┼╝e dotyczy─ç polowania organizowanego w terminie wskazanym zgodnie z ust. 2. W sprzeciwie w┼éa┼Ťciciel, posiadacz lub zarz─ůdca gruntu powinien wskaza─ç nieruchomo┼Ť─ç przez podanie dok┼éadnego adresu, a w przypadku gdyby takiego adresu nie by┼éo - numeru dzia┼éki ewidencyjnej i obr─Öbu.

4. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) zawiadamia niezw┼éocznie dzier┼╝awc─Ö lub zarz─ůdc─Ö obwodu ┼éowieckiego o wniesionym przez w┼éa┼Ťciciela, posiadacza albo zarz─ůdc─Ö gruntu sprzeciwie do organizowanego polowania zbiorowego, przekazuj─ůc mu ten sprzeciw wraz z uzasadnieniem.

5. Dzier┼╝awca albo zarz─ůdca obwodu ┼éowieckiego przy organizacji polowania zbiorowego uwzgl─Ödnia sprzeciw, gdy wykonywanie polowania b─Ödzie zagra┼╝a┼éo bezpiecze┼ästwu lub ┼╝yciu ludzi.

6. Dzier┼╝awca albo zarz─ůdca obwodu ┼éowieckiego obowi─ůzany jest przed planowanym terminem rozpocz─Öcia polowania zbiorowego oznakowa─ç obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi.

Obwieszczenia dot. Planów Polowa┼ä Zbiorowych oraz Przechowywania Ksi─ů┼╝ek Ewidencji Pobytu Na Polowaniu Indywidualnym Dost─Öpne s─ů pod adresem - Obwieszczenia

Dane kontaktowe oraz wszelkie informacje w sprawie strat wyrz─ůdzonych w uprawach i p┼éodach rolnych przez dziki, ┼éosie, jelenie i sarny b─ůd┼║ te┼╝ przy wykonywaniu polowania przez Ko┼éa ┼üowieckie dzia┼éaj─ůce na terenie gminy dost─Öpne s─ů pod adresem: Ko┼éa ┼üowieckie Straty w Rolnictwie

Informacja o miejscu przechowywania ksi─ů┼╝ek ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym w poszczególnych Ko┼éach ┼üowickich:
  1. Ko┼éo ┼üowieckie "JENOT" w ┼ü─ůcku, obwód 301 - ul. Promienna 1, 09-520 ┼ü─ůck
  2. Ko┼éo ┼üowieckie "KANIA" w G─ůbinie, obwód 320 - Dom My┼Ťliwski przy ul. P┼éockiej w G─ůbinie
  3. Ko┼éo ┼üowieckie "LE┼ÜNIK", obwód 46 -  ul. Le┼Ťna 5, 09-520 ┼ü─ůck
  4. Ko┼éo ┼üowieckie "SOKÓ┼ü" w G─ůbinie, obwód 120 - ul. Rogatki ┼╗ychli┼äskie 1, 09-530 G─ůbin
  5. Ko┼éo ┼üowieckie "BRZASK" przy Politechnice Warszawskiej, obwód 302 - Lucie┼ä 67, 09-504 Lucie┼ä
  6. Wojskowe Ko┼éo ┼üowieckie "TROP" w Warszawie, obwód 264 - Gajówka w Nowym Duninowie
  7. Wojskowe Ko┼éo ┼üowieckie "JOD┼üA" w Warszawie, obwód 332 - Antoninów 18, 09-520 ┼ü─ůck

Plany Polowa┼ä Kó┼é ┼üowieckich w sezonie 2018/2019

1. Plan Polowa┼ä Zbiorowych Ko┼éa ┼üowieckiego "JENOT" w ┼ü─ůcku - obwód 301
  2. Plan Polowa┼ä Zbiorowych  Ko┼éa ┼üowieckiego "TROP" w Warszawie - obwód 328
    - zawiadomienie o polowaniu zbiorowym w obwodzie w dniu 10.11.2018r.
  3. Plan Polowa┼ä Zbiorowych i Indywidualnych Ko┼éa ┼üowieckiego "SOKÓ┼ü" w G─ůbinie - obwód 120
  4. Plan Polowa┼ä Zbiorowych Ko┼éa ┼üowieckiego "KANIA" w G─ůbinie - obwód 320
  5. Plan Polowa┼ä Zbiorowych Ko┼éa ┼üowieckiego "LE┼ÜNIK" w ┼ü─ůcku - obwód 46
  6. Plan Polowa┼ä Zbiorowych Ko┼éa ┼üowieckiego "JOD┼üA" w Warszawie - obwód 332