Otwarcie Pierwszego Samorządowego Żłobka w Gminie Łąck

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Pierwszego Samorządowego Żłobka w Gminie Łąck.

Obecni na otwarciu byli m.in. Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, Kierownik Delegatury w Płocku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Bogdan Banaszczak – przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego, który dofinansował inwestycje, Radni Gminy Łąck, przedstawiciele instytucji współpracujących, dyrektorzy lokalnych placówek oświatowych. Otwarcie żłobka potwierdziło symboliczne przecięcie wstęgi. Budynek został również poświęcony przez ks. proboszcza Bogusława Daniela Kwiatkowskiego.

Koszt budowy i wyposażenia żłobka wyniósł 1.681.000,00 zł. Dofinansowanie wyniosło 1.150.560,00 zł. w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH + 2022-2029, resztę dołożyła Gmina Łąck.

Dyrektor Żłobka Pani Monika Ignaczak wraz z Pracownikami od 1 października 2024 rozpoczną pracę z dziećmi i zadbają o nasze dzieci, które będą tu uczęszczać. Zaopiekują się nimi, poprowadzą ciekawe zajęcia, przygotują jedzenie i zadbają o to, by dzieci były radosne, ciekawe świata. Zrobimy wszystko aby rodzice zostawiając swoje Skarby pod naszą opieką byli spokojni i zadowoleni.