Festyn „Pożegnanie lata”

W sobotę 18 września br. w Hali Sportowo- Widowiskowej w Łącku odbył się Festyn „Pożegnanie lata” połączony z akcją #Szczepimy się z KGW. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Łąck, Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Łącku wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Podlasiu oraz „Aktywna Kobieta” w Zaździerzu. Festyn zorganizowany został dzięki wsparciu finansowym pochodzącym z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewody Mazowieckiego.

Głównym celem tego festynu była akcja #SZCZEPIMYSIE oraz promocja zdrowia i zdrowej żywności. Uczestnicy mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID19, jednodawkową szczepionką, wyprodukowaną przez firmę Johnson&Johnson.
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia i „Aktywna Kobieta” z Zaździerza przygotowały ofertę zdrowej oraz tradycyjnej żywności. Degustować można było : pierogi, leczo, bigos, zupę dyniową, kanapki ze smalcem i ogórkiem, różnego rodzaju ciasta oraz inne pyszne potrawy.
Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostały warsztaty artystyczne, prowadzone przez Instruktorów Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Łącku, a także gry i zabawy prowadzone przez animatorów z grupy „Zakątek Odkrywców”.
Podczas trwania Festynu w punkcie Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie każdy uczestnik mógł dokonać pomiaru ciśnienia, zbadać poziom glukozy we krwi, a także uczestniczyć w pokazie nauki pierwszej pomocy. Natomiast w punkcie profilaktyczno-animacyjnym – profilaktycy zachęcali wszystkich do zdrowego stylu życia i kształtowania postaw wolnych od przemocy i uzależnień.
Dodatkowo funkcjonowały punkty „ Narodowego Spisu Powszechnego” i Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a mający na celu zmniejszenie emisji szkodliwych gazów i poprawę jakości powietrza.
Podczas trwania Festynu można było podziwiać kunszt rękodzielniczy wielu zaproszonych wystawców: malarstwo, rzeźbę, a także ręcznie wykonaną biżuterię i dekoracje.
W trakcie Festynu z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu lokalnych i zaproszonych gości.
Na scenie wystąpił:
Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”,
Grupa Taneczna „Disco Dance” i „Crazy Dance”,
Aleksandra Paczkowska i RETRO TRIO
Studio Teatralne „KRAK-ART” (Spektakl „Jaś i Drzewo Fasoli”)
Solistki oraz grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Łącku,
na zakończenie imprezy publiczność bawił Zespół Muzyczny QUEST.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc przy organizacji Festynu.