Konkursy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i promowania najaktywniejszych z aktywnych

Pierwszy kwartał każdego roku to także czas ogłaszania konkursów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i promowania najaktywniejszych z aktywnych. Do 15 kwietnia br. czekamy na zgłoszenia w konkursie „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”, a do 29 kwietnia na orkiestry dęte gotowe do rywalizacji z IX już edycji konkursu dla orkiestr „Najlepsza orkiestra dęta Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim”.


Już wkrótce kolejne konkursy KSOW – dla sołectw i liderek wiejskich, a już dziś po dotacje Samorządu Województwa Mazowieckiego sięgać mogą ogrody działkowe, samorządy na gospodarkę wodno-ściekową czy przedsięwzięcia promujące rolnictwo w województwie mazowieckim w 2022 r.
Ale nasze oczy przede wszystkim są zwrócone na wschód – Ukraina wciąż walczy! Mazowsze jest i niech nadal będzie solidarne z Ukrainą, a wspólnie z Państwem zdajmy bardzo ciężki egzamin z ludzkiej życzliwości!
Radosław Rybicki
Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie