Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Łącku, celebrowana przez Dziekana Dekanatu Gąbińskiego Ks. Kanonika Bogusława Daniela Kwiatkowskiego. Następnie jej uczestnicy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów.
Jako pierwsi wieniec złożyli Pan Zbigniew Białecki Wójt Gminy Łąck, Pan Lech Drohomirecki Przewodniczący Rady Gminy Łąck wraz z Panią Danutą Tomasik Sołtysem Łącka.
W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe Gminy Łąck, Szkoły Podstawowej w Łącku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaździerzu, Nadleśnictwa Łąck oraz Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łącku.
Oprawę artystyczną Święta Niepodległości uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Łącku.