XXXI Giełda Rolnicza

W niedzielę 14 maja br., jak zawsze przy wspaniałej pogodzie, odbyła się XXXI Giełda Rolnicza. Impreza już na stałe wpisała się do kalendarza naszych gminnych uroczystości. Tegoroczna giełda przyciągnęła ponad 150 wystawców z różnych branż oraz tłumy odwiedzających, co świadczy o kolejnym ogromnym sukcesie, jaki odniosła.
Organizatorami byli: płocki Oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Gmina Łąck, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Zarząd Stada Ogierów Sp. z o.o. w Łącku.

Jak co roku, największym zainteresowaniem uczestników Giełdy cieszyły się stoiska z kwiatami, krzewami ozdobnymi i owocowymi oraz kiermasze produktów ekologicznych, malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego.
Nie zabrakło również pysznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Również najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie i skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji, m.in. dmuchanych zjeżdżalni oraz kolorowych karuzeli.
Jak co roku, imprezie towarzyszyły liczne konkursy m.in w dojeniu krowy na czas, rzucie podkową czy konkurs kulinarny „Potrawy mojej mamy”.
Giełdę Rolniczą, podobnie jak w latach ubiegłych, uświetniła bardzo bogata część artystyczna.
Oferta handlowa i atrakcje towarzyszące podczas imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zgromadzonych uczestników, którzy już deklarowali swoje przybycie na XXXII Giełdę w przyszłym roku, na którą my również Państwa serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości, zamieszczonych na naszym gminnym Facebooku.