Zakup nowych książek do Gminnej Biblioteki Publicznej

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łącku pod koniec stycznia zakupiliśmy już 126 wol. nowości wydawniczych za ponad 4 tys. złotych. Po wpisaniu do Księgi Inwentarzowej, katalogu on-line oraz zabezpieczeniu okładek, będą gotowe do wypożyczenia.
W 2023 roku zostało zakupionych 688 wol. za 22 108 zł, w tym 220 wol. za 7 000 dzięki finansowemu wsparciu Biblioteki przez MKiDzN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Czytelnicy mieli dostęp do najnowszych publikacji literatury pięknej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz literatury popularno – naukowej.

W 2023 roku było zarejestrowanych 299 czytelników, którzy wypożyczyli 5 470 książek. Dzięki systematycznym zakupom nowości nastąpił wzrost zarówno wypożyczonych książek jak i czytelników. Mam nadzieję ze tak będzie i w tym roku. Zapraszamy do Biblioteki.