XXXII Giełda Rolnicza

W dniu 12.05.2024 r. w Łącku odbyła się XXXII Giełda Rolnicza zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku, Samorząd Gminy Łąck oraz Stado Ogierów w Łącku.
XXXII Giełdę Rolniczą w Łącku otworzyli organizatorzy: Łukasz Lewandowski – Dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Wojciech Banaszczak – Dyrektor MODR Oddział Płock, Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Powiatu Płockiego, Iwona Sierocka – Wójt Gminy Łąck, a także Prezes Zarządu „Stada Ogierów” w Łącku – Karolina Koper.
Giełda jest stałym elementem imprez odbywających się w maju na ziemi płockiej. Ma swoją wieloletnią tradycję i liczne grono sympatyków, służy promocji i prezentacji innowacji w technice rolniczej i technologii produkcji. Podczas tegorocznej Giełdy Rolniczej swoje oferty handlowe i usługowe zaprezentowały firmy i instytucje działające w branży rolniczej i ogrodniczej. Mogliśmy zobaczyć stoiska z rękodziełem nawiązującym do naszych ludowych tradycji, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z pysznymi potrawami, stoiska dotyczące pszczelarstwa i wiele innych. Wystawie towarzyszył szereg atrakcji, takich jak: występy lokalnych zespołów artystycznych oraz konkursy.
Wystawcom wręczono puchary:
• Dyrektora MODR Warszawa za „Najciekawszą ofertę rolniczą” – otrzymała Firma AGRO-SIEĆ Maszyny z Drobina
• Starosty Płockiego za „Najciekawsze stoisko wystawowe” otrzymało KGW Sendenianki
• Wójta Gminy Łąck za „Najciekawszą ofertę ogrodniczą” otrzymała szkółka ogrodnicza państwa Joanna i Sławomir Szymańscy z Piotrkowa Kujawskiego.