W piątek 12 czerwca 2026 r. odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Łąck pod przewodnictwem Wiceprzewodniczącej Jolanty Fijałkowskiej.
Podczas sesji Radni przyjęli wiele uchwał i sprawozdań, w tym m.in.:
✅ Plan Ogólny Gminy Łąck,
✅ Ocenę zasobów pomocy społecznej za 2025 rok,
✅ Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2024–2026 za rok 2025,
✅ Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny za 2025 rok,
✅ Sprawozdanie z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Łąck za 2025 rok.
Radni podjęli również decyzję o przystąpieniu do Związku Powiatowo-Gminnego „Żyrardowskie Przewozy Autobusowe”.
Podczas sesji Radni Gminy jednogłośnie udzielili Wójtowi absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok oraz jednogłośnie wyrazili wobec niego wotum zaufania. Wszyscy obecni Radni głosowali „za”.
To wyraźny sygnał, że obrany kierunek rozwoju jest właściwy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Radnym, Sołtysom, Wicewójt, Skarbnikowi, Pracownikom Urzędu Gminy oraz Dyrektorom i Pracownikom jednostek organizacyjnych gminy. To dzięki wspólnej pracy możemy skutecznie działać na rzecz naszej małej ojczyzny – Gminy Łąck.
Dziękujemy za zaufanie i zaangażowanie. Przed nami kolejne wyzwania i cele, które będziemy realizować wspólnie dla dobra naszej społeczności.












