Bezpłatne badanie znamion- Płock 12 czerwca 2022r.

Akcja „Miej oko na skórę”, która polegać będzie na bezpłatnym przebadaniu znamion wśród mieszkańców Płocka i okolic w kierunku nowotworu skóry. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w klinice JarMedica przy al. Jana Pawła II 23a. Bezpłatne badania dermatoskopowe będą wykonywane wraz z konsultacją lekarzy specjalistów, kierujących w razie potrzeby na dalszą diagnostykę.


W Polsce rocznie w kierunku czerniaka diagnozowanych jest blisko 4 000 pacjentów w porównaniu z 32 000 w Niemczech które charakteryzują się tym samym fototypem skory i nasłonecznieniem. Skutkiem niskiej wykrywalności w Polsce jest bardziej zaawansowana choroba w momencie diagnozy, wykrywany nowotwór jest większy a szanse pacjenta niższe, pomimo identycznej dostępności nowoczesnych metod terapeutycznych w porównaniu z sąsiednimi Niemcami. Na blisko 4000 nowych zachorowań na czerniaka w Polsce rocznie, około 1000 osób umiera. W przypadku czerniaka najważniejsza jest profilaktyka i wczesna diagnostyka. Szybka diagnoza czerniaka zwiększa szanse pacjentów na skuteczne leczenie. Więcej szczegółów nt. kampanii dostępnych jest na stronie: https://www.sarcoma.pl/czerniak/kampania-miej-oko-na-skore/