W czwartek 25 czerwca 2026 r. w programie TVP3 „Reagujemy” rozmawialiśmy o tym, co dzieje się z Jeziorem Zdworskim. Coraz niższy poziom wody, postępująca degradacja pokazują, że potrzebne są konkretne dziania być może badania i skuteczna współpraca wszystkich instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę wodną, ponieważ jezioro powoli umiera.
Mieszkańcom, Wędkarzom, Sylwestrowi Ziemkiewiczowi Staroście Płockiemu i Samorządowi Gminy Łąck zależy na ochronie tego wyjątkowego Jeziora.
Apelujemy do Wód Polskich o pilne działania i współpracę wszystkich stron, którym zależy na Jeziorze Zdworskim.












