Informujemy, że Gmina Łąck przyłączyła się do akcji Pomocy Ukrainie.
W budynku po Zielonej Szkole w Sendeniu utworzonych zostało 25 miejsc noclegowych dla potrzebujących osób. Placówka zapewnia dostęp do kuchni oraz wszystkich sanitariatów, a także ciepłe obiady. Obiekt sukcesywnie zapełnia się, jednak na dzień dzisiejszy oferuje jeszcze wolne miejsca.
Ponadto, na terenie gminy zorganizowano Punkt Zbiórki artykułów, które zostaną przekazane osobom potrzebującym z Ukrainy.

Potrzebne są:
• materiały opatrunkowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwbiegunkowe, koce termiczne,
• profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji, latarki, czołówki, baterie, butelki z filtrem,
• artykuły higieniczne i środki czystości (m.in. pieluchy, chusteczki nawilżające, podpaski), mydło, szampon,
• artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia, m.in. mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, konserwy, herbata, kawa
Zbiórka prowadzona jest w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Łącku, w godzinach pracy Zakładu.
Telefony kontaktowe:
Gminny Zakład Komunalny: 607 082 540
Urząd Gminy w Łącku: 603 030 418
Prosimy o zgłaszanie m.in. możliwość zakwaterowania i wyżywienia mieszkańców Ukrainy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz wsparcie.