Przypomnienie o obowiązku składania deklaracji do CEEB

Szanowni Mieszkańcy,
30 czerwca br. upłynął termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Przypominamy osobom, które jeszcze nie złożyły deklaracji o jak najszybszym dokonaniu obowiązku.
Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu – aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.
Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl naciśnij -> złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij.
Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu albo podpisu elektronicznego, wypełnioną deklarację mogą złożyć osobiście w urzędzie gminy.
Przypominamy, że podmiotami zobowiązanymi do złożenia deklaracji są właściciele oraz zarządcy lokali/ budynków, w których znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:
Urząd Gminy w Łącku, pok. nr 14 (I piętro),
tel. 24 384 14 09, e-mail: sekretariat@gminalack.pl
Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!
W załączeniu wzory deklaracji dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw: